Ünlü işadamı enfeksiyondan hayatını kaybetti

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası kaptığı enfeksiyon nedeniyle tutulduğu yoğun bakımda hayatını kaybetti.

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman yaşamını yitirdi. 67 yaşındaki Dedeman, geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası kaptığı enfeksiyon nedeniyle yoğun bakımda tutuluyordu.

27 YILDIR HOLDİNGİ YÖNETİYORDU


Ünlü İş Adamı Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman 1951 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin ardından babası Mehmet Kemal Dedeman’ın yanında iş hayatına atılmıştır. Uzun süre Dedeman Topluluğunun bir çok yönetim kademesinde görev alan Murat Dedeman 1992 senesinden bu yana Dedeman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlık görevini sürdürmekteydi.

BİRÇOK SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN YÖNETİMİNDEYDİ

Bugüne kadar Türkiye’nin bir çok bölgesinde eğitim ve sağlık yatırımları ile de gündeme gelen Dedeman, TUGEV, SKAL, TUROB, TUSIAD, Umut Vakfı Kurucu Mütevellisi olmanın yanı sıra Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliklerine sahipti. Dedeman, bir süre Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı yapmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ