Uludağ'da cinayet: 17 kişiyi gözaltında, tatilciler oteli terk etti

Kış turizminin önde gelen merkezlerinden Uludağ'da bir cinayet yaşandı.
Güvenlik görevlileriyle kayak kiralama işi yapan esnaflar arasında silahlı kavga çıktığı belirtilirken kavgada 19 yaşındaki bir genç hayatını kaybettiği, üç kişinin de yaralandığı kaydediliyor. 

DHA'nın haberine göre cinayetin ardından jandarma ekiplerinin 17 kişiyi gözaltına aldığı, birçok tatilcinin ise gece yarısı ellerinde valizleriyle Uludağ'ı terk ettiği ifade ediliyor.

Çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden kişinin, 19 yaşındaki Yusuf Köse olduğu belirlenirken kayak kiralama işi yaptığı bilgisi paylaşılıyor.


Gözaltına alınanların özel güvenlik görevlilerinden ve kayak kiralama işi yapan esnaflardan oluştuğu belirtilen haberde, şüphelilerin, Uludağ Jandarma Karakolu'na götürüldüğü kaydediliyor.

Yaşanan kavganın ardından bir çok işletme ve otelin camlarında zarar olduğu aktarılıyor. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmalarda ise 20'ye yakın boş kovan ele geçirilmiş. Olayın yaşandığı yerin yakınındaki otellerdeki tatilcilerin, gece yarısı ellerindeki valizler ile otelleri boşalttığı ve tatillerini sonlandırdıkları da gelen ilk bilgiler arasında...

Haberde aktarılana göre olaya tanıklık eden vatandaşlar, çok sayıda silah sesi duyduklarını, arbede ve büyük panik yaşadıklarını belirtiyorlar.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ