Uber, kullanıcılarına artık toplu taşıma seçeneği de sunacak

Uygulamasına toplu taşıma seçeneklerini de ekleyen Uber, bir noktadan başka noktaya gitmede dünyada tekel olmaya doğru ilerliyor.
Son yılların çok tartışmalı ama hala en popüler uygulamalarından biri olan Uber, toplu taşıma seçenekleri opsiyonunu da sunduğu hizmetlere ekledi. Şirketin, kendisinin bu hizmeti vermemesine rağmen neden böyle bir adım attığı ise merak uyandırdı.

Dünya çapında geniş bir araç ağına sahip, özellikle gençler arasında çok tercih edilen bir yolculuk paylaşım hizmeti olarak bilinen Uber adına kayıtlı binlerce araç ve sürücü çalışıyor. Firmanın, geçtiğimiz günlerde uygulamasına toplu taşıma hizmetleri eklemesi ise kafaları karıştırdı. Bundan böyle Uber, araç araması yapan kişilere alternatif toplu taşıma seçeneklerini sunacak.

UYGULAMA ÜZERİNDEN TOPLU TAŞIMA BİLETİ ALINABİLECEK


En yakın toplu taşımanın nerede olduğunu, gidilecek yere ne kadar sürede gidilebileceğini, hedeflenen durağa ne kadarlık bir yürüme mesafesi olduğunu içeren çeşitli bilgilerin paylaşılacağı hizmet aslında Google ve Apple gibi firmalar tarafından da sunuluyor.

Uber’in hizmetini farklı kılan, kullanıcıların uygulama üzerinden kullanacakları toplu taşıma seçeneğinin biletini alabilecek olmaları. Bu sayede, farklı bir ülkede bulunan ve sistemi hiç bilmeyen kişiler, rahatlıkla toplu taşımaları kullanabilecek.

Uber, konu ile ilgili şimdiden birçok kurum ve kuruluş ile anlaşma sağladı. Uygulama ilk olarak Denver şehrinde yürürlüğe kondu ancak şirketin çok zaman geçmeden tüm dünya çapında yeni hizmetini yaygınlaştıracağı tahmin ediliyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ