Suriyeli çocuklara referandum baskını

Gece 04:30'da yataklarında "evet" için baskına uğradılar.
Referanduma kadar sokaklarda Suriyeli sayısını azaltmak isteyen Hükümet, yetersiz kampları hınca hınç doldurmaya devam ediyor. Bu çerçevede dün sabh 04:30'da Suriyeli dilenci çocuklar yataklarından alınarak kampa götürüldü. 

Bahçelievler Belediyesi ve İstanbul Büyüşehir Belediyesi, dilencilik yaptığı iddia edilen Suriyeli ailelerin kaldığı adreslere sabaha karşı operasyon düzenledi.

Operasyona, polis, itfaiye, sağlık ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri de destek verdi.


Dilencilik yaptığı iddia edilen Suriyeli ailelerin kaldığı adreslere sabaha karşı saat 04.30 sıralarında operasyon düzenledi. Kocasinan Polis Merkezi önünde toplanan zabıta ekipleri daha önce belirlenen adreslere polis, itfaiye ve sağlık ekiplerinle birlikte adreslere hareket etti.

Uykularından uyanan Suriyeli aileler karşılarında polis ve zabıtaları görünce şaşkınlık yaşadı. Ne olduğunu anlamayan bazı Suriyeliler, zabıtalara direnerek kaldıkları yerden çıkmak istemedi.

Zabıtalar tarafından toplanan Suriyeliler, belediyeye ait araçlara bindirilerek Pendik Kızılay Dr. Kemal Demir Gençlik Kampı'na yerleştirmek üzere götürüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ