Su istemek provokatörlük nedeni oldu

Belediye Başkanı Şevket Can sadece "su" isteyen köylüleri provokatörlükle suçladı.
Tarsus’ta köylerinde yaşanan su sorununa çözüm bulmak için kenti ziyaret eden Bakanlarla görüşmek isteyen köylüler, Belediye Başkanı Şevket Can tarafından provokatörlükle suçlandı.

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Günyurdu köyünde 2016'da yapılan içme suyu şebekesine Mersin Su ve Kanalizasyon İşleri (MESKİ) tarafından içilebilir raporu verilmesine karşı köye döşenen su borularının kanserojen madde barındırdığı gerekçesi ile su kullanmıyor. Köylüler suyu kullanamadıkları için Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yaptıkları başvurulardan sonuç alamadıkları gerekçesi ile bugün bir açılış gerekçesi ile Tarsus’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a yaşadıkları sorunu anlatmak istedi.

Evrensel Gazetesi'nden Turan Dal imzalı haberde köylerinde içilebilir su olmadığı halde su faturası ödediklerini belirten köylüler, Bakan Avcı ve Elvan ile görüşemezken, Bakanlara eşlik eden MHP’li Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ile görüşmek zorunda kaldılar. Köylüleri provokatörlükle suçlayan Can, “Provokatörlük yapıyorsunuz. Hakkınızı böyle arayamazsınız. 129 köyün suyu yok, bir anda herkes suyu yakalayacak. Düne kadar böyle bir şey oluyor muydu? Özel İdare yapmadığında Bakan’a gidiyor muydunuz?” şeklinde cevap verdi.


Yaşanan gerginlik üzerine köylüler adına Köy Muhtarı Kemal Akar Bakanlarla görüştü. Bakanlar Akar’a sorunun takipçisi olacaklarını söylemekle yetindi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ