Polisten şiddet gören kadın isyan etti!

​Kadıköy’de polisin Hayır bildirisi dağıtan Devrimci Parti üyesi bir kadını darp ederek gözaltına almasına yoldan geçenler itiraz edince, polis onlara da saldırdı.
Polisin darp ettiği bir kadın oturduğu bankta feryat etti: “Hepimizi hangi deliğe sığdıracaksınız acaba? Kaç tanemizi susturacaksınız? Ne oldu ya, beni dövdünüz de ülke mi kurtuldu? Ne oldu? Siz gerçekten hastasınız.”

Ayağa kalkamayan genç kadın ağlarken, caddede yürüyenler “Hayır! Hayır!” diye slogan atmaya başladı.

Uzun süre ayağa kalkamayan genç kadın, “Bir kadını dövmeye çalışıyorlar, ben bunu nasıl izleyebilirim? Ben insanım ya!” diye tepkisini gösterdi.
Silah çektin, gaz sıktın, sustuk mu: “O başkanlık sistemi geçmeyecek!”

Kadıköy’de polisin “Hayır” bildirisi dağıtanları gözaltına almasına tepki gösterenler de polisin biber gazlı saldırısına maruz kaldı.
ma susmadılar. Gazdan etkilenen genç bir kadın haykırdı: “O başkanlık sistemi geçmeyecek, “Hayır’ı geçireceğiz. Başkan olamayacaksın!”

Genç kadın polisin biber gazlı saldırısının ardından gözlerini güçlükle açarak sesini yükseltti ve çevredekilerin alkışlarla desteklediği konuşmasında şunları söyledi:

Hayır diyen bir tane genç kadına polis silah çekti. Hayır diyenleri vermeleri için uğraştık, bize biber gazı sıktılar. “Hayır” diyenlerden korkuyorlar. “Hayır” çıkacak diye korkuyorlar. Bir tane Başkanlık sistemi geçsin diye insanları öldürmeye kalkıyorlar. Burası Kadıköy, bu sokaklarda “Hayır” diyenler hep var olacak. O başkanlık sistemi geçmeyecek, “Hayır”ı geçireceğiz. Başkan olamayacaksın.
 
Silah çektin, gaz sıktın, sustuk mu? by aktifhaber
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ