Piyanist Dengin Ceyhan gözaltında

Referandum yaklaşırken, sosyal medyada "hayır" diyen sanatçılara operasyonlar başladı.
Piyanist Dengin Ceyhan, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Piyanist Dengin Ceyhan öğle saatlerinde evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı.

Dengin Ceyhan'ın sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, başlatılan yeni bir operasyon kapsamında gözaltına alındığı ifade ediliyor.
CEYHAN'IN GÖZALTINA ALINMASINA TEPKİ YAĞDI

Dengin Ceyhan'ın göazltına alınmasına sosyal medyafa tepki yapdı. 

İşte o tepkilerden bazıları: 

Çiğdem Yumbul: Dengin Ceyhan ifadenin, iradenin, direnişin türlü türlü yolu olduğunu gösterdi bize. Piyanosundan döktüğü ezgilerle Gezi'yi, Soma'yı renklere boğdu, tek kelime etmeden ortak hayalimizi anlattı dinleyenlere... En son KHK'larla üniversitelerden ihraç edilen hocalarının yanında durdu. Ve bugün gözaltına alındı. Yalnız değilsin, yalnız değiliz!

Aydın Birkan Özkan: Arkadaşım, kardeşim piyanist Dengin Ceyhan gözaltına alınmış. Biz de korkup susacağız öyle mi? Derhal serbest bırakın!

Elif Taşar: Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek arkadaşımızı, değerli akademisyen Dengin Ceyhan ı gözaltına almışlar #DenginCeyhanYalnızDeğildir

Rana Kılıç: Dengin Ceyhan Antakya'dan tanıdığım en tatlı müzik insanlarından biridir yani gözaltı için iki sebepten ikisini de karşılıyor (hatta belki Antakyalılığı bile sayılabilir) Hem güzel bi insan hem müzisyen niye dışarıda dursun ki!

Berrin Kurgan Canaslan: Dengin çok özel çok kıymetli çok saygılı her konuda duyarlı ve hassas. Öyle üzüldüm ki ifade edemiyorum. Üreten paylaşan pırıl pırıl bir genç. Onu çok seviyorum çok endişeliyim.

Emre Şen: Ya ne içler acısı bi durum be. Annesi duymasın diyeceğimiz temizlikte bi çocuğun peşinde polis gazete. Yazıklar olsun! 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ