Payitaht Abdülhamid'de, Gül'e 'diken'li gönderme Ekşisözlük'de gündem oldu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın birlikte bir siyasi parti kuracakları ve AKP içinden de gidişattan rahatsız olan bazı vekil ve isimlerin de bu partiye destek verecekleri iddiası, AKP cenahını rahatsız etmeye devam ediyor.


AKP medyasının kalemlerinin karalama kampanyaları, Yüksek Seçim Kurulu'ndaki (YSK) temsilcisi Recep Özel'in 'çakal' benzetmeli çıkışından sonra, şimdi de Gül'e, 'Payitaht Abdülhamid' dizisinden üstü örtülü bir tehdit yapıldığı iddiası gündeme geldi.

TRT'te yayınlanan dizinin 85. bölümü fragmanında, bir grup silahla çatışırken arka fonda ise Abdühamid'in, "Gül ağacına su veririz. Lakin su hem güle yarar hem de dikene... Yanımızda yöremizde su verdiklerimiz diken olmaya meyletmişlerse sonunda mutlaka budarız!" dediği duyuluyor.


Bu sözler medyada, hem Gül'e hem birlikte hareket ettiği belirtilen Ali Babacan'a hem de eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'na bir mesaj olarak yorumlanıyor.

Zira, Gül'ün dışında Davutoğlu'nun da AKP'ye karşı kazan kaldırdığı, 22 Nisan'da yayımladığı bir manifesto ile AKP'nin kuruluş ilkelerine dönmesi gerektiği çağrısı yaptığı biliniyor. 

 Gül ve Davutoğlu'na mesaj: Gül'ün dikenini budarız

TRT'nin fenomen dizisi Payitaht Abdülhamid'in 85. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümünde Abdülhamid kendisine ihanet edenlere öyle mesajlar verdi ki, akıllara Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun kurmak üzere olduğu partiler geldi.

Dizinin son bölümünün fragmanı ekşisözlük'te de gündem oldu. 

Kimi kullanıcılar, fragmandaki 'gül vurgusu'nu Abdullah Gül'e verilen açık bir mesaj olarak yorumladı.

O mesajların bazıları şöyle:

"akp iktidarının milyonlarca lira harcayarak yalan bir tarih anlattığı payitaht abdülhamid adlı dizinin bu gece yayınlanacak bölümünde akp'ye muhalif duruş sergileyen eski başbakan davutoğlu ve eski cumhurbaşkanı abdullah gül'e verilen mesajdır.'

"dizide abdülhamid eski vekiller için şöyle diyor; 

'yanımızda yöremizde su verdiklerimiz diken olmaya meyletmişlerse sonunda mutlaka budarız!'

kim bu eski vekiller?

tabi ki davutoğlu ve abdullah gül." 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ