Özdabak Ayşe Sena'yı çizdi...

Yeni Asya gazetesi'nden İbrahim Özdabak annesi ve babası tutuklanan Dowv Sendrom'lu Ayşe Sena'yı çizdi..
15 Temmuz sonrası yaşanan mağduriyetler, zulumler artık katlanılabilir cinsten değil. Hizmet Hareketi'ne yönelik soykırım uygulamaları vicdanları sızlatmaya devam ediyor..

Yeni doğum yağmış çocuklar annelerinden ayrılıyor. Cezaevindeki işkenceler gittikçe artıyor... 

İstanbul’da ikamet eden B. ailesinin babası T.B. 7 Ekim 2016’da hiçbir makul gerekçe gösterilmeden gözaltına alınıp tutuklandı ve Silivri Cezaevine konuldu. Henüz 2 yaşını doldurmamış DOWN SENDROM’lu Ayşe Sena bebek sahip olduğu hastalıklarla annesiyle birlikte savaşacak artık.


Ayşe Sena bebeğin tek hastalığı down sendromu değil. İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tarafından 8 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen kurul raporunda down sendromu, mental retardasyon ve motor gelişim geriliği teşhisi konulduğu belirtilmiş.

Ayrıca Avcılar Hospital tarafından 11 Nisan 2016 tarihinde düzenlenen kurul raporunda ise Ayşe Sena’nın “down sendromu ve pulmoner kalp rahatsızlığı teşhisi sebebiyle hayatına devam ettirebilmesi için annesi R.B.’nin bakımına muhtaç” olduğu ifade edilmiş.

ANNEDEN AYRILIŞ

Zulüm Ayşe Sena’nın babasıyla yetinmeyecekti. Sıra anne R.B.’deydi. Anne R.B. 23 Kasım 2016 günü gözaltına alındı ve 20 gün boyunca gözaltında kaldı. Bu 20 günün sonunda tutuklanarak Bakırköy Tutukevine götürüldü. Savcılık ve mahkeme Ayşe Sena’nın “anne bakımına muhtaçtır” şeklindeki kurul ve hastalık raporlarına rağmen anneyi tutukladı. Ve Ayşe Sena babasızlıktan sonra annesizliği de tatmaya mahkum edildi...

ÖZDABAK O BEBEĞİ ÇİZDİ

Yeni Asya gazetesi karikatüristi İbrahim Özdabak, Ayşe Sena'ya yapılan zulmü çizdi.

İşte o karikatür...

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ