O personel Yurtiçi Kargo’dan atıldı!

İstanbul Kadıköy’de, maske takmadığı gerekçesiyle polislerin darp ettiği Rana Batı’nın adresini kargo sisteminden bulup katliam çağrısında bulunan kargo çalışanı işten atıldı.
İstanbul Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polislerin Rana Batı’yı fiziksel müdahalede bulunarak gözaltına almak istemesinin ardından yaşanan gelişmeler gündemdeki yerini korurken, Yurtiçi Kargo firmasında çalışan bir kişinin müşteri veri sistemine girerek kadının adresini bulduğu ve sonrasında adresini paylaştığı ortaya çıkmıştı.

Kargo çalışanına ve Yurtiçi Kargo’ya sosyal medyada büyük tepki yağarken, Yurtiçi Kargo’dan yeni açıklama geldi.

Yurtiçi Kargo yetkilileri, sosyal medya üzerinden 22.08.2020 tarihinde Rana Batı isimli şahsı, adres bilgilerini ifşa etmekle tehdit eden personeli ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


“HİÇBİR DATAYA ULAŞAMADI”

“Sistemlerimiz üzerinden cumartesi günü “Rana Batı” ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir. Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı’ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiştir. İlgili personel, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını da beyan etmiştir.

İş akdinin feshedilmesi dışında, kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir.

Yurtiçi Kargo’da tüm bilgileriniz güvendedir ve bu tarz ihlallere hiçbir zaman göz yumulmamış ve bundan sonra da asla göz yumulmayacaktır. Yurtiçi Kargo TS EN ISO 22301, TS EN ISO 27001 ve TS EN ISO 20000 belgeleri ile bilgi güvenliğini ve iş sürekliliğini garanti altına alan bu üç sertifikaya sahip ilk ve tek kargo şirketidir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ