Maske tanzim satışta 85 kuruş

Türkiye koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü yedinci ülke konumunda. Türkiye’de şu ana 2 bin 376 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı ise 98 bin 674’e ulaştı.


Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye’de maske takmak zorunlu hale getirilmişti. Bu nedenle de hükümet maskelerin satışını yasaklamış ve ücretsiz olarak dağıtılacağını açıklamıştı.

Ancak Ordu Valiliği’nden maske satışına ilişkin bir karar geldi. Ordu Valiliği, 10 ve daha üzeri personel çalıştıran ticari işletmelere, tanesi 85 kuruştan maske temin edileceğini bildirdi.


Sözcü gazetesinin haberine göre Valilik, Sağlık Bakanlığı Uluslararası Sağlık Hizmetleri Şirketi'nden ücreti karşılığında maske almak için başvuru yapılabileceğini belirterek, Sanayi ve Ticaret Odası'ndan ihtiyaç sahibi sayısını bildirmesini istedi.

Valiliğin maske satış kararına CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’den tepki geldi. Adıgüzel “Maske dağıtımı ücretsiz diyorsunuz. Belediyelerimizin ücretsiz dağıtımını engelliyorsunuz. Şimdi de 50 kuruşluk maskeleri 85 kuruştan satışa çıkarıyorsunuz'' ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ