Mahkeme Zekai Aksakallı'yı kaçırdı

Zekai Aksakallı'ya o sorular sorulmasın diye hukuk altüst edildi.
Özel Kuvvetler Komutanı Aksakallı: Halisdemir yerde yatıyordu, örtüyü kaldırıp alnından öptüm

15 Temmuz gecesi Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili 18 sanığın yargılandığı davada  Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın tanık olarak dinlenmesine sıra gelmişti. 

Ancak mahkeme başkanı sıradışı bir uygulamaya imza atarak Korgeneral Zeki Aksakallı'yı, yargılanan 18 sanıkla yüzleştirmedi. 


Mahkeme Başkanı duruşmaya ara verdi ve bu arada Zeki Aksakallı'nın ifadesini tek başına aldı. Böylece diğer sanıkların 15 Temmuz gecesiyle ilgili pekçok çelişki hakkında Zeki Aksakallı'ya soracakları sorular engellenmiş oldu. 

MAZERET BİLDİRMİŞ

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Mahkeme Başkanı İsmail Ademoğlu, Zekai Aksakallı'nın, mazeret bildirerek celse arasında ifadesini verdiğini söyledi. Sanık avukatlarından bazıları Aksakallı'nın duruşmada ifade vermesini isteyince mahkeme başkanı, ifadesinin dosyada mevcut olduğunu ve Aksakallı'nın Suriye'de görevli olması nedeniyle böyle bir uygulamayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

BUNDAN DAHA ÖNEMLİ NE OLABİLİR

15 Temmuz'la ilgili en karanlık ayrıntılar Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda yaşananlar. 15 Temmuz'un aydınlatılabilmesi için Zeki Aksakallı'yla tutuklu sanıkların yüzleştirilmesi gerekiyordu. 

Özellikle önceki duruşmada, öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi'nin Ankara'ya Zeki Aksakallı'nın isteğiyle ve uçuş yasağı olmasına rağmen sadece Semih Terzi'ye özel uçuş izni verilmesiyle getirildiğini belirtmişlerdi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ