Kayyumun odasına kurşun geçirmez cam yaptırdığı ortaya çıktı

Siirt Belediyesi’ne atanan kayyum Ceyhun Dilşad Taşkın’ın hem kendisine hem de özel kalemi için yaptığı iki ayrı odaya kurşun geçirmez cam taktığı ortaya çıktı.


Yerel seçimlerin ardından belediyeleri devralan Halkların Demokratik Partili (HDP) eşbaşkanların ilk karşılaştıkları tablo, atanan kayyumların şatafatlı makam odaları ve lüks banyoları oldu.

İKİ AYI MAKAM ODASI YAPTIRMIŞ


Demokratik Bölgeler Partisi’nden Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Belkıs Beştaş Epözdemir ve Tuncer Bakırhan’ın 2016 yılında görevden alınarak yerlerine atanan kayyum Ceyhun Dilşad Taşkın da hem kendisi hem de özel kalem müdürü için özel oda yaptı. Daha önce misafir bekleme odası olarak kullanılan oda, kayyum Taşkın ve özel kalemi için iki ayrı makam odasına çevrildi.

58 BİN 410 LİRAYA MAL OLMUŞ

Yeni yapılan her iki odaya da kurşun geçirmez camlar takıldı. İki oda için 9 metrekare ebatında yaptırılan 5 adet kurşun geçirmez cam 58 bin 410 TL’ye mal oldu.

HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde Siirt Belediyesi Eşbaşkanı seçilen Berivan Helen Işık, “İlk işlerimizden biri halkımızla aramıza konulan bu kurşun geçirmez camları kaldırmak olacaktır” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ