Joker doktordan 'omurilik sarımsağı' açıklaması

Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programına, telefon jokeri bağlantısı ile katılarak "Hangisi, beyindeki bir bölgeye verilen addır?" sorusuna 'Omurilik soğanı' yerine 'Omurilik sarımsağı' cevabı veren doktor Ali Çiçek'ten açıklama geldi.

atv'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programına, telefon jokeri bağlantısı ile katılan doktor Ali Çiçek, "Hangisi, beyindeki bir bölgeye verilen addır?" sorusuna 'Omurilik soğanı' yerine 'Omurilik sarımsağı' cevabı verince sosyal medyada gündem oldu.

Yarışmanın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu'nun da cevap karşısında şaşırdığı ve yarışmacıya hangi konuda uzman olduğunu sorduğu doktor gündemin en çok konuşulan konuları arasına girdi.


"ARKADAŞINIZ DOKTORDU DEĞİL Mİ?"

Programda yarışmacı Mehtap Gül Caymaz, "Hangisi, beyindeki bir bölgeye verilen addır?" sorusuna vereceği yanıttan emin olamayınca telefon jokerini kullanmak istedi. Ve Adıyaman'da doktor olarak görev yapan arkadaşı Ali Çiçek'i aradı. Joker Doktor Ali Çiçek, yayın sırasında seste sorun yaşayınca soruya net cevap veremedi ancak son anda, "Omurilik sarımsağı" dedi. Yarışmacı Mehtap Gül Caymaz da doktor arkadaşına güvendiğini ifade ederek A şıkkını seçti. Doğru cevap ise C şıkkı olan 'Omurilik soğanı' idi.

Kenan İmirzalıoğlu, cevabın ardından "Arkadaşınız doktordu değil mi? Hangi bölüm?" diye sorunca Caymaz, aile hekimi olduğunu söyledi.

Sosyal medyada sert eleştirilere konu olan olayla ilgili bugün videolu bir açıklama yapan Ali Çiçek, "Bir meslek grubuna karşı yapılan linç ve hakarete varan yorumlar nedeniyle bu videoyu yayınladım. Arkadaşım takıldığı için beni aradı. Videoda olduğu gibi ilk etapta soru ve şıkları hiç duymadım. Ardından ilk şık olan 'omurilik sarımsağını' duydum. Sonrasında diğer şıkları tekrar etmesini istedim. Ses kesilince 'omurilik soğanının' olması gerektiğini söyledim. Videoda bu bölüm yok. Sanırım süre nedeniyle kesilmiş. Olayın özeti aslında bu" açıklamasında bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ