İstismarcı korundu aile perişan

5 yaşındaki çocuk ve annesi evden kovuldu, istismarcı serbest dolaşıyor.
Mersin’de dedesinin istismarına maruz bırakılan 5 yaşındaki çocuğun annesi Ş.S. şikayetçi olunca evden kovuldu. Çocuklarıyla birlikte sığınma evine yerleşen Ş.S., eşinin tehditleri yüzünden burayı da terk etmek zorunda kaldı. Fail M.S. ise gözaltına dahi alınmadı. 

Mersin’in Mut İlçesi’nde Eylül 2016’da annesinin “Dedenlere gidiyoruz” demesi üzerine ağlayarak gitmek istemeyen 5 yaşındaki E.S.’nin anlattıkları üzerine çocuğun dedesi tarafından istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Çocuğun, “Dedem kötü şeyler yapıyor” demesi üzerine anne Ş.S. ve eşi O.S. ile birlikte dede M.S. hakkında şikayette bulundu. Daha sonra şikayetinden vazgeçen O.S., eşi Ş.S.’nin de şikayetini geri çekmesi için şiddete başvurdu. 

EVDEN KOVULDU 


Ş.S. şikayetini geri çekmediği için eşi tarafından 3 çocuğu ile birlikte evden kovuldu. Kente bulunan tek sığınma evine yerleşen Ş.S. kısa bir süre sonra eşinin tehdit ve tacizleri burada da maruz kaldı. Sonunda sığınma evini de terk etmek zorunda kalan Ş.S. yakınlarının aracılığı ile ayakta kalabiliyor. 

İKİ SAVCI DEĞİŞTİ DOSYA YOK 

Mersin Barosu Kadın Hakları İzleme Merkezi’nden avukat Şerife Arıcı Yıldız, 15 Temmuz darbe girişimine denk geldiği için 5 aydır iddianamenin hazırlanmadığını söyledi. Olayın üzerinden iki savcının değiştiği bilgisini veren Yıldız, dosyanın hazırlanmasını beklediklerini ve bir görüntünün de deşifre edilmesi için emniyete teslim edildiğini kaydetti. 

DAVA AÇILMADI FAİLİN ADI BAŞKA İSTİSMAR OLAYINDA 

Avukat Yıldız, dosyanın aciliyeti için savcıyla görüşme yaptığını belirterek, fail M.S.’nin aynı aileden bir başka kız çocuğuna daha cinsel istismarda bulunduğunun iddia edildiğini kaydetti. Annenin tehdit altında olduğunu vurgulayan Yıldız, davanın takipçisi olacaklarını vurguladı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ