İstanbul'da kar yağışı üç gün daha devam edecek

İstanbul'da Cuma akşamı başlayan yoğun kar yağışı bu gece etkisini yitirse de Çarşamba gününe kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor.
İstanbul’da Cuma akşamı başlayan hayatı adeta felç eden yoğun kar yağışı bu gece etkisini yitirdi. Meteoroloji’nin yayınladığı 5 günlük hava tahmini haritasına göre ise; İstanbul’da kar yağışı zaman zaman azalsa da 3 gün daha devam edecek.

Çarşamba ve perşembe günler ise karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor. Meteoroloji uyarısını ‘ekstrem soğuk hava dalgası’olarak duyurdu. Bu uyarı hava sıcaklığınının -10 dereceye düştüğü zamanlarda yapılıyor.

YURT GENELİNDE 5 GÜN HAVA NASIL OLACAK?


Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son tahminlere göre yurt genelinde yoğun yağış etkisini göstermeye devam edecek. Meteorolojinin incelemiş olduğu hava tahminlerine göre yağmur özellikle Akdeniz Bölgesi'nin kıyı kesimleri ile Gaziantep, Şanlıurfa çevresinde görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'de de kuvvetli yağmur önümüzdeki hafta etkisini gösterecek.

Meteoroloji tahminlerine göre Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Orta Karadeniz'in yüksek bölgeleri kar yağışının etkisi altında önümüzdeki haftayı geçirecek. Doğu Anadolu'nun özellikle batı kesimleri ile İç Anadolu'nun doğusu yoğun kar yağışıyla karşılaşacak. Kar yağışının yüksek kesimlerde yoğun şekilde görüleceği, diğer yerlerde ise yer yer karla karışık yağmur şeklinde etkili olacağı belirtiliyor.

Hava sıcaklığı ise önümüzdeki hafta içinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'da 6 - 10 derece arasında düşüş göstermesi beklenen hava sıcaklığı yurdun diğer kesimlerinde aynı seyrinde devam edecek.Kıyı kesimlerinde kuvvetli fırtına, iç kesimlerde ise don uyarısı yapılıyor. 5 günlük hava durumunu aşağıdaki haritalardan inceleyebilirsiniz.

5 günlük hava durumu haritalı - yoğun kar uyarısı


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ