İmamoğlu, AKP döneminde TRT’de yayınlanan bir diziye 25 milyon lira aktarıldığını açıkladı

AKP döneminde TRT’de yayınlanan bir diziye 25 milyon lira para aktarıldığını açıklayan Ekrem İmamoğlu, “Diziye sponsor olmak belediye şirketlerinin işi mi?” diye sordu.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyareti nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “pejmürde ederiz” ifadesi soruldu. “Umarım herkes yaptığı görevin bilincinde ve o alanı en iyi şekilde temsil etme bilinciyle hareket eder.” diye cevap veren İmamoğlu “Bazı şeyler geçmişte kaldı. Bu tarz olumsuz, kötü cümleleri duyarken söyledim. Kötü söz sahibinindir, ben de iyi şeyler söylemek için yola çıktım” şeklinde konuştu.

5 YILLIK ARAÇ İSRAFI BİR İLÇENİN YILLIK BÜTÇESİ


Yenikapı’da İBB’nin ihtiyaç dışı araçlarının sergilenmesine ilişkin de açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Toplamda 1250 aracın bu kuruma israf bedeli 50 milyon lira. 5 yılda 250 milyon lira. Bunun anlamı ne biliyor musunuz? 125 tane kreş demek. 13-14 bin çocuğumuza okul öncesi eğitim vermek demek. Bu İstanbul’da kuvvetliyim diyen bir ilçenin 1 yıllık bütçesi. Biz yanlışı düzeltiyoruz. Tabii ki soruşturma açacağız, yapılan bir yanlış varsa, soruşturmaya müsaitse bunun ucunu bırakır mıyız?” dedi.

“BİR İŞTİRAKIN 12,5 MİLYON LİRALIK SPONSORLUK ANLAŞMASI VAR”

İBB’nin TRT’de yayınlanan bir diziye 25 milyon liraya yakın para aktardığını söyleyen İmamoğlu, “Diziye sponsor olmak belediye şirketlerinin işi mi? Televizyon buna reklam alır ve para kazanır. Bu ve bunun gibi sorgusuz sualsiz yapılan harcamalardan kurtarıp bu parayı tekrar İstanbul halkının cebine sokuyorsak bunu ilk alkışlayacak olan Sn. Cumhurbaşkanı’dır. Belediyenin sadece bir iştirakinden 12,5 milyon liralık bir anlaşma var televizyon dizisine. Bütün bu israf kalemleri önümüze geliyor” açıklamasında bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ