Hastanenin morgunu satan müdüre soruşturma

Bursa’nın İznik ilçesindeki Devlet Hastanesinde 3 bölümden oluşan 1.5 tonluk morgun kaybolmasıyla ilgili Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Müdürü Ömer Y. hakkında soruşturma başlatıldı.


İçindeki eşyalar ile birlikte yeni binaya taşınan İznik Devlet Hastanesinde 3 göz bölümden oluşan 1.5 tonluk çelik morg ortadan kaybolduğunu anlaşıldı.

İddiaya göre, Devlet Hastanesinde görevli bir temizlik işçisi, Başhekim Dilek Doğan Baş’a hastane morgunun gece kamyonete yüklenerek götürüldüğünü söyledi.


Konuyla ilgili soruşturma başlatan başhekim, teknik servis görevlilerinin ifadesini aldı. Görevliler ifadelerinde, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Ömer Y.’nin kendilerine ‘morgu sat’ talimatı verdiğini ve bu talimat üzerine kendilerinin de morgu hurdacıya sattıklarını söyledi.

Başhekim Uzm. Dr. Dilek Doğan Baş, Ömer Y. hakkında idari soruşturma başlatırken, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü konuyu incelemeye aldı. İl Sağlık Müdürlüğü, soruşturma sonunda Ömer Y.’ye idari cezai işlem uygularken, Sağlık Bakanlığı’nın olayla ilgili kararı bekleniyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ