Gökçek döneminde 60 dolara alınan asfalt şimdi 25 dolara indi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek döneminde tonu 60 dolardan alınan asfaltın, aynı firmadan 25 dolara alındığını söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da bulunan 13 Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yöneticileriyle bir araya geldi. OSB yöneticilerinin taleplerini ve Ankara’nın sanayi üretimine yönelik sorunlarını dinleyen Yavaş, kent ekonomisini geliştirmeye yönelik çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulundu.

ASFALTIN TONU AYNI FİRMADAN 60 DOLAR YERİNE 25 DOLARDAN ALINIYOR

Pandemi sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında asfalt seferberliği başlattıklarını belirten Yavaş, “Ostim, İvedik ve Siteler gibi noktalara büyük ölçüde asfalt serildi. Gelirlerimizde yüzde 70’e yakın düşme var. Tüm bunlara rağmen asfalt çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Göreve geldikten sonra ihalelerin açık ve şeffaf bir biçimde yaptıklarını söyleyen Yavaş, “Bir firma daha önceki dönemde Ankara’da aşağı yukarı birkaç milyar dolarlık asfalt ihalesi almış, tonu 60 dolardan. Biz şimdi 19 firmanın girdiği açık ihaleyle aynı firmaya 25 dolardan yaptırıyoruz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ