Gezi davasında Aksakoğlu’na tahliye, Kavala’nın tutukluğuna devam

Gezi davasında sanıkların iki gün süren savunmalarının ardından, mahkemenin verdiği ilk ara kararda, yaklaşık sekiz aydır tutuklu bulunan Yiğit Aksakoğlu ile tutuksuz yargılanan Yiğit Ali Ekmekçi’ye tahliye çıktı.
Gezi davasında sanıkların iki gün süren savunmalarının ardından, mahkemenin verdiği ilk ara kararda, yaklaşık sekiz aydır tutuklu bulunan Yiğit Aksakoğlu ile tutuksuz yargılanan Yiğit Ali Ekmekçi’ye tahliye çıktı. 602 gündür tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala hakkında tahliye kararı çıkmadı. Mahkeme Osman Kavala’nın tutukluluğunun devamına hükmetti.Mahkeme, tahliye edilen Yiğit Aksakoğlu hakkında adli kontrol tedbiri olarak yurtdışı yasağı uygulanmasına karar verdi.

Davada sanık olarak yargılanan Çiğdem Mater ve Mine Özerden’in adli kontrol tedbiri olarak yurtdışı yasaklarının kaldırılması talebi ise mahkeme tarafından reddedildi.

Mahkeme, İnanç Ekmekçi’nin bir sonraki celseye hazır olması halde savunmasının alınmasına karar verdi, ancak istinabe (bulunduğu yerdeki mahkemede ifadesinin alınması) talebini kabul etmedi.


Ara kararda, hakkında yakalama kararı bulunan sanıklar için kararın infazının beklenmesine de hükmetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ