Gençler zehirleniyor, iktidar seyrediyor

Bonzai başta olmak üzere birçok uyuşturucu çeşidiyle zehirlenen gençlerin yeni belası “ateş-buz” daha kolay erişilebilen bu zehir gençlerin vücutlarında kalıcı hasarlara yol açıyor.


CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, gençleri zehirleyen yeni uyuşturucu çeşidi “ateş-buz” hakkında Meclis Genel Kurulu’nu bilgilendirdi. Yılmazkaya, bu yeni belaya karşı iktidarı tedbir almaya çağırdı.

EN TEHLİKELİ UYUŞTURUCULAR ARASINDA


“Ateş-buz” adlı sentetik uyuşturucunun çocuklar ve gençlerin yeni belası hâline geldiğini belirten Yılmazkaya, “Dünyanın en tehlikeli uyuşturucuları arasında gösterilen “ateş-buz” adı verilen bu sentetik uyuşturucunun kullanımının hızla yayıldığı görülmüş olup bu ürünün diğer uyuşturuculardan daha fazla bağımlılık yapan bir zehir olarak gençlerimizi tehdit ettiği görülmektedir” dedi.

KİŞİYİ SUÇA TEŞVİK EDEBİLİYOR

Gaziantep’te son yıllarda Suriyelilerin gelmesiyle birlikte bölgede yoğun bir şekilde bu uyuşturucunun kullanımının arttığını belirten Yılmazkaya, “Beyin ve vücut üzerinde kalıcı hasarlar oluşturan, eroin ve “bonzai”ye göre daha çok bağımlılık yapan ve temini kolay olan bu “ateş-buz” adlı sentetik uyuşturucuyla ilgili acilen gerekli tedbirlerin alınarak kamuoyunun bilinçlendirilmesi lazım. Alındığından itibaren yaklaşık on iki saat etkisi süren bu uyuşturucu kullanan kişiyi şuur bozukluğu sonrası suça teşvik etmekte ve kişide sağlık açısından ölümcül sonuçlara neden olmaktadır” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ