Edremit’te kanser hastasına tutuklama zulmü

​OHAL sürecinde yaşanan hukuksuzluklar onbinlerce aileyi mağdur etmeye devam ediyor. Asgari ücretle ailesini geçindirmeye çalışan bir işçiye yapılanlar pes dedirtti.
Ev Sahibi İhbar Etti

Zulüm süreci 4 ay önce ev sahibinin asılsız ihbarı daha doğrusu iftirasıyla başladı. Darbeyle, suçla ya da yasadışı herhangi birşeyle ilgisi olmayan, ailesiyle kıt kanaat yaşayan A. bir işçiydi. İhbar sonucunda Edremit Cumhuriyet Savcılığı’nın verdiği kararla evinde polisler arama yaptı.

Polislerin evinde herhangi birşey bulamayınca birkaç kapı anahtarını delil diye aldıkları iddia edildi. Böylelikle Edremit’te ki hizmet hareketine mensup kişilerin kaldığı evlerin sorumlusu denilerek haksız şekilde tutuklandı.


Bebeğini Hiç Göremedi, Kirası Ödenemiyor

Tek gelir kaynakları kocasının asgari ücret maaşı olan ailesi ise çok zor durumda kaldı. Ailenin 4 aydır kiralarını dahi ödeyemedikleri öğrenildi. Maddi imkanları zaten kısıtlı olan ailenin yakınlarının da durumu iyi olmadığı için görüşlere dahi gidemedikleri belirtildi. Tutuklanan işçi A.’nın 3 aylık olan kızını bir kez dahi görememiş olması ise yürekleri burktu.

Kanser Hastalığının Nüksetmesinden Korkuluyor

Mağdur işçinin 3 yıl önce kanser hastalığı atlattığı belirtildi. Ailesi, cezaevindeki kötü şartlar ve  ağır stresten dolayı kanser hastalığının tekrar nüksetmesinden endişe ediyor.

Yakınları, yaşatılan zulüm sürecinin bir an önce bitmesi ve sağ salim ailesine kavuşması için dua ediyor.

magduriyetler.com
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ