Devlet kapıyı mühürleyince

Evinin kapısı mühürlenen aile balkondan girip çıkıyor.
Siirt’in Bağgöze köyünde yaşayan ve 2'si engelli 15 kişilik Yıldırım ailesinin evi Eruh Kaymakamlığının talimatıyla mühürlendi. Kapısı mühürlenen aile evine balkondan girip çıkıyor. 

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bağgöze (Eynê) köyünde yaşayan 15 kişilik Yıldırım ailesi, bir yıl önce kendi çabalarıyla köyde bir ev yaptı. Bir yıl boyunca yaptıkları evde yaşayan Yıldırım ailesinin evi, köylülerin jandarmaya şikayet etmesi sonucu Eruh Kaymakamlığının talimatıyla mühürlendi. Köylülerin iddiasına göre, Yıldırım ailesinin ev yaptığı arsa köyün ortak kullanım alanı. Yıldırım ailesinin iddiası ise evi yaptıkları arsa dayılarından kalma. Ancak aile, tapu olmadığı için bunu ispatlayamadıklarını belirtiyor.

Evin yapıldığı arsanın köyün ortak kullanım alanı olduğu gerekçesiyle şikayet edilen aile, evleri mühürlendikten sonra jandarma tarafından evden çıkarılarak bir süre köydeki yakınlarında kalarak yaşamlarını sürdürdü. 15 kişilik bir aile olduklarını ve başka insanların evinde kalamayacaklarını belirten aile, mühürlenen evlerine geri döndü. Kapıları mühürlü alan aile, eve balkondan girip çıkıyor. Yaklaşık 3 aydır evlerine balkondan girip çıkan ailenin, iki engelli çocuğu da var.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ