Cadı Avında polis memuru intihar etti

Cadı Avının yol açtığı trajedilere bir yenisi daha eklendi.
İstanbul Kartal Adliyesi'nde görevli polis memuru Hizmet Hareketi'ne yönelik soykırım kapsamında açığa alındığını öğrenince intihar etti.

Edinilen bilgiye göre Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda bulunup adliyede görev yapan polis memuru Sadullah K. hakkında, Hizmet Hareketi'yle irtibatlı olduğu gerekçesiyle yürütülen idari soruşturma kapsamında açığa alma kararı verildi. Kararı bildirmek üzere adliyede görevli olduğu polis merkezine gelen yetkililer Sadullah K.'nın silahını ve kimliğini istedi. Yetkililerin silahını istemesi üzerine polis memuru K., zimmetindeki tabanca ile kafasına bir el ateş ederek intihar etti.

31. İNTİHAR VAKASI

Bugüne kadar "intihar" olarak açıkalnan 31. vaka olarak bu durum kayda geçti. İntihar olarak açıklanan durumların pek çoğu şüpheli. Bir kısmının infaz olduğu, bir kısmının sorgu sırasında işkenceden kaynaklandığı, bir kısmının da işkence nedeniyle girilen psikilojik bunalımdan kaynaklandığı belirtiliyor. Sorguda kullanılan ilaçlar nedeniyle de intihar bilinç kaybının intihara neden olduğu belirtiliyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ