Atını döven ünlü jokey sosyal medyayı ayağa kaldırdı!

At sevgisi filmlere konu olan ünlü jokey Halis Karataş’ın, starta girmeyen Arts Man adlı ata attığı ve kameralara yansıyan yumruk büyük tepki topladı.
İstanbul Veliefendi hipodromunda gerçekleştirilen M. Alpay Özoğul Koşusu’nda, Halis Karataş’ın jokeyliğini yaptığı Art Man adlı at, starta girmek istemedi. Bir türlü starta yanaşmayan atı, efsane jokey Halis Karataş yumrukladı. O anlar da kameralara yansıdı.

 
BİR DAHA YAŞANMAYACAK


Sosyal medyada dolaşıma giren görüntüler hayvanseverlerden büyük tepki topladı. Tepkiler üzerine Karataş açıklama yaptı. Halis Karataş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “İstanbul’da bugün bindiğim ve son dönemde birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü. Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil. Bu nedenle başta Arts Man ve ilgililerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum” dedi.

Karataş, efsane yarış atı Bold Pilot’un da jokeyliğini yapmıştı. İkilinin yarışlardaki başarısı, Farah Zeynep Abdullah ve Ekin Koç’un başrolünü paylaştıkları ‘Bizim için şampiyon’ filmine de konu olmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ