Ankara’daki zulme kadın polis de dayanamadı

15 Temmuz ile başlayan ve OHAL sürecinde devam eden kanun tanımaz uygulamalar ile birçok aile dramı yaşandı.
Birçok insanın aile bütünlüğü bozuldu. Anne – babalarından koparılan ve ağır psikolojik sorunlar yaşayan çocuklar bu durumdan en çok etkilenen oldu.

Bir Aile Dramı da Ankara’da Yaşandı

16 yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan eşinin 1 Eylül’de ihraç edilmesiyle A. ailesinin hayatı tamamen değişti.


Önce kocasının 7 Eylül’de gözaltına alınması ile apartmandaki tüm komşuları ile ailenin ilişkileri kesildi. 15 gün gözaltında kaldıktan sonra tutuklanan eşine ayda 300- 400 TL. harçlık göndermeye çalışan kadın cezaevine ziyaret amacıyla yaptığı masraflarda eklenince işin içinden çıkamaz bir hale geldi.

Bu yıl sınava gireceği için etüt merkezine gitmek isteyen kızının masraflarını anne karşılayamayınca çareyi kızını halasının yanına göndermekte buldu.

Zulümler Devam Etti Kadına Öz Babası da İnanmadı

Ailesinde eşinin tutuklanmasıyla ile yaşanan mağduriyetlere 19 Ekim sabahı polislerin eve gelmesiyle devam etti.

Anne de gözaltına alındı. Babasının yokluğuna alışamayan ailenin küçük çocuğu S.S.’in bir de annesinden koparılması karşısında  “annemi götürmeyin diyerek” ağlaması evde bulunan herkesin kalbini sızlattı. Küçük çocuğu eve gelen bayan polis teselli etti. S.S.’nin eline alıp sarıldığı Kuran-ı Kerim’i gören bayan polis sadece “sen dua et oğlum annen üç gün sonra gelecek ” diyebildi. Bütün bunlar yetmezmiş gibi kendi öz babası dahil birçok akrabası bu süreçte destek olmak yerine kendisini ve kocasını suçlayıcı ifadelerde bulundu. Kadına telefonda babası  “sen terörist değilsin belki” bu olayda en iyi kullanılan ifadelerden biriydi.

44 yaşındaki kadın üst üste gelen bu vahim olaylara daha fazla kalbi dayanamadı ve kalp krizi geçirdi. Ardından da hipertansiyon hastası oldu.

Küçük S.S. Babasının Geri Dönmesi İçin Ettiği Duayı Şimdi Annesi İçin Ediyor

Anne ve babası tutuklu olan çocuklardan bu sene sınava girmek için hazırlık yapmaya çalışan ailenin büyük çocuğu B. psikolojik tedavi görmeye ve antideprasan ilaçlar kullanmaya başladı. Küçük olan S.S. ise babası gözaltına alındığı gün hemen dönsün diye ettiği duaları şimdi annesi için de ediyor.

magduriyetler.com
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ