'Altın Testere' ödülü Cengiz Holding'in kapısına bırakıldı

Kuzey Ormanları Savunması, Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiinde ısrarla madencilik yapmak isteyen Cengiz Holding'i "2016'nın doğa düşmanı holdingi" seçmişti.
Cengiz Holding "Altın Testere" ödülünü kabul etmeyince, ödül holdingin kapısına bırakıldı.
Kuzey Ormanları Savunması, geçtiğimiz haftalarda yaptığı oylamalarla 2016 yılının doğa düşmanı şirketi olarak Cengiz Holding'i belirlemişti. 

soL'da yer ala habere göre; Kuzey Ormanları Savunması (KOS) aktivistleri, 2016 yılının doğa düşmanı şirketleri anketinde en çok oyu alarak "Altın Testere" ödülüne değer görülen Cengiz Holding’in Altunizade’de bulunan binası önünde toplandı. Holdingin doğa talanının sembolü olan "Altın Testere"yi kabul etmemesi üzerine, ödül holding kapısının önüne bırakıldı. KOS aktivisti Rüya Kurtuluş, “Cengiz Holding’in her yerde doğa katliamı yaptığını anlatmak için ödülünü getirdik ama maalesef ödülümüzü almadı” dedi.


CERATTEPE TALANI

Artvin'in Kafkasör yaylası Cerattepe’de Cengiz Holding’in bölgede kurmak istediği maden işletmesine karşı çıkan ve yaptıkları eylemler sonucu polis ve jandarmanın sert müdahalesine maruz kalan Artvin halkı ömürlerinde ilk defa biber gazıyla tanıştıklarını söylemiş, “Artvin halkının tamamen karşı olduğu bir konuda hükümetin bu kadar ısrarcı olması anlaşılabilir değildir. Cerattepe sadece bizim değil orada yaşayan böceklerin, kuşların” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ