AKP’li başkan emekli olmayan eski kültür müdürüne ot yolduruyor!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eski kültür müdürü Emine Emel Sarlık’ı önce muhasebe biriminde sonra Fen İşleri’nde ot yolmakla görevlendirdi.


Afyonkarahisar’ın AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKP’li eski Başkan Burhanettin Çoban’ın Kültür Müdürü olarak atadığı Emine Emel Sarlık’ı, Fen İşleri’nde “Ot yolmakla” görevlendirdi. Eski Başkan döneminden kalan birçok çalışanın da emekliye zorlandığı belirtildi.

AKP’li önceki Başkan Çoban’ın “Kültür Müdürü” olarak atadığı belediye daimi işçisi Emine Emel Sarlık, AKP’li yeni Başkan Zeybek tarafından önce müdürlükten alınıp muhasebe birimine yollandı.


Sözcü’nün haberine göre, Sarlık daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü emrine verdi. Eski Müdür Sarlık, yeni görevinde park ve bahçelerdeki yabani otları ayıklıyor.

CHP’Lİ KÖKSAL: MOBBİNG İDDİALARI İÇİN İNCELEME YAPILACAK MI?

CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyu TBMM’ye taşıdı. İçişleri Bakanı’na şu soruları yöneltti:

“Afyonkarahisar Belediyesi’nde emekliye sevkedilen ve emekli olmayıp da görev yeri değiştirilen personelle ilgili, bir önceki Belediye Başkanı’nın ekibini tasfiye etme, parti içi hesaplaşmaya kurban edilme iddiaları için araştırma yapılacak mı? Mobbing iddiaları ile ilgili inceleme yapılacak mı?.”

Emine Emel Sarlık, her gün Afyonkarahisar’daki parkları dolaşarak istenmeyen otları temizliyor. Ardından ağaç ve çiçekleri suluyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ