Aile boyu vakıflandılar: Emine Erdoğan da kervana katıldı

Erdoğan ailesinin kurduğu vakıflara her geçen gün yenileri ekleniyor.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hem TÜRGEV Vakfı'nın kurucularından hem de 2018 yılında, mezun olduğu Kartal Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin adıyla, Kartal Eğitim Vakfı kurmuştu.

Vakfın başına ise Bilal Erdoğan'ın arkadaşları TRT Genel Müdürlüğüne atanan İbrahim Eren ile Mitat Tekçam getirilmişti. Tekçam, KPSS sınavına girmeden okul müdürü yapılmıştı.


Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak da TÜRGEV'in yönetim kurulu üyesi. Bu kervana son olarak aile ferdi Emine Erdoğan oldu.

Emine Erdoğan, Tayyip Erdoğan ile tanışmasına ve evlenmesine aracı olan yazar Şule Yüksel Şenler adına bir vakıf kurdu. 

Erdoğan'ın diğer kızı Sümeyye Erdoğan ise, KADEM Başkan Yardımcısı.

Vakfın mal varlığı 90 bin TL ve kurucuları arasında çok sayıda AKP'li var. Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın (ŞYŞV) kurucuları ise, AKP Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 26’ncı dönem AKP İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, AKP Konya Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Taksim Cami Vakfı Kurucusu ve Sur Yapı Şirketi’nin sahibi Ziya Altan Elmas, Nurhayati İnanç, Fatma Bayram, Türkan Kumru, Fatma Özdemir ile Gaffar Koca.

Vakfın kuruluş amacı ile ilgili şu ifadeler dikkat çekti:

"Şule Yüksel Şenler hanımefendinin aziz hatırasını yaşatmak, korumak ve örnek teşkil eden hayat hikâyesini biçimlendiren perspektifini anlatmak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmektir."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ