Acil hizmet numaraları 112’de birleşiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gelecek yıl hazirana kadar ormandan itfaiyeye, AFAD’dan polise ve jandarmaya, Sahil Güvenlik’ten sağlığa acil hizmet numaralarının hepsinin ‘112’ çatısı altında toplanacağını açıkladı.
Kahramanmaraş İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Tanıtım Toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, acil hizmet numaralarının teke düşürüleceği bilgisini paylaştı. Hâlihazırda ülke geneli kullanılan farklı birimlere ait numaraların 112 şemsiyesi altında birleşeceğini söyledi.

YAZILIM İLE BÖLGE BÖLGE ANALİZ EDİLECEK

“Önümüzdeki hazirana kadar Allah nasip ederse Türkiye’de ormandan itfaiyeye, AFAD’dan jandarmaya, polise, Sahil Güvenlik’e, sağlığa kadar acil hizmet numaralarının hepsini kaldıracağız, 112 numarasında birleştireceğiz. Bu akıllı bir yazılım. İhbarları, hırsızlık en çok hangi bölgede oluyor, trafik kazaları en çok nerelerde oluyor, orman yangınlarında en çok sıkıntı nerede oluşuyor analiz edecek ve bütün kurumları tedbir almaya, önceden bunlara yönelik yapılabilecek eylemleri oluşturmaya sevk edecek” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ