1 Mayıs'ta çocuk işçi hayatını kaybetti

Adana'da, mobilya atölyesinde çalışan çocuk işçi Ömer Faruk Sever, asansör ve duvar arasında sıkıştı. Sever, iş cinayeti sonucu hayatını kaybetti.
Adana’da mobilya atölyesinde çalışan 16 yaşındaki Ömer Faruk Sever, yük asansörünün kabini ile duvar arasında sıkıştı. Sever, olay yerinde hayatını kaybetti.Seyhan ilçesinde bulunan bir mobilya atölyesinde çalışan Ömer Faruk Sever, atölyedeki mobilyaları taşımak için yük asansörüne yöneldi. Asansörün kapısını aralayan Sever, mobilyaları yüklemeye başladı. Bu sırada asansör hareket etti. Kurtulmayı başaramayan Sever, kabin ile duvar arasında kaldı.

Kafası asansör kabini ile duvar arasında sıkışan Sever’in çığlıklarını duyarak olay yerine koşan diğer işçiler asansörü durdurup sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede mobilya atölyesine gelen sağlık ekiplerinin kontrolünde, Sever’in öldüğü anlaşıldı.Oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenip olay yerinde gelen yakınları, sinir krizi geçirdi. Çocuk işçi Ömer Faruk Sever’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ