Yumurta kapıya dayandı: Tavuk devi konkordato süresini 1 yıla uzattı

Nakit sıkışıklığı nedeniyle konkordato başvurusu yapan tavuk devi Keskinoğlu A.Ş., ticari faaliyetlerini devam ettirebilmek için konkordato süresini bir kez daha uzattı ve bir yıla çıkardı.


Keskinoğlu, 11 Haziran 2018’de konkordato ilan etmişti. Konkordato sürecine dair mahkeme tarafından üç ay geçici mühlet kararı verilen Keskinoğlu’nun 10 Eylül 2018 itibariyle geçici mühlet kararı iki ay daha uzatılırken bu kez finansal tablolardaki incelemeler sonucu 12 ay daha uzatıldı.

Sözcü’den Derin Gökçe’nin haberine göre, Keskinoğlu Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Bu sürede, devlet tarafından atanan komiser heyetinin yapacağı planlama doğrultusunda, alacaklılarımızla anlaşma yoluna giderek; geçtiğimiz beş ay boyunca durdurulan ödemelerimizi yapmaya başlamayı hedefliyoruz” deniyor.


Yem ve ambalaj maliyetlerinin bu süre zarfından hep nakit karşılandığını belirten Keskinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Keskinoğlu, “11 Haziran'daki konkordato ilanı sonrasında, üretimin devam edebilmesi için yem hammaddesinden ambalaj malzemesine kadar neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı peşin para ödeyerek karşıladık. Bu süreçte birçok stratejik karar alarak hızla aksiyona geçtik” ifadesini kullanıyor.

İlk 10 ayda 705 milyon TL ciro ve 32 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Keskinoğlu, “Bugün itibarıyla, yumurta üretiminde günlük 2.9 milyon adet, piliç eti üretiminde ise günlük 200 tonu aşan rakamları yakalamış durumdayız. 2019'da üretimimizi kademeli olarak  artıracağız. 2019'da yumurta üretimini günlük 3 milyon adedin piliç eti üretimini de günlük 350 tonun üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” bilgisini paylaşıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ