Üç şirket daha konkordato ilan etti

ABD ile patlak veren yaptırım krizinin ardından TL'nin aşırı değer kaybetmesi şirketlerin kabusu haline gelmişti. Krizin tırmanmasıyla şirketler çıkışı konkordatoda aradı. Binlerce şirket konkordato ilan etti.


Suriye'ye yönelik operasyon hazırlığı sonrası TL'deki değer kaybı da tırmanıyor. Bu da yeni iflas ve konkordato ilanlarına kapı aralıyor.

Gelinen süreçte birçok şirket için ise konkordato da yetmedi, konkordatoları iflas ilanları takip etti. Kriz derinleşerek devam ediyor ve her geçen gün iflas ve konkordato ilan eden şirketlere bir yenisi ekleniyor.


Denizli'de yayın yapan Denizli Aktüel'in haberine göre Acıpayam Ticaret Odası başkanına ait üç şirket konkordato ilan etti.

Habere göre Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Mehmet Sürücüoğlu’ya ait olan Kromtaş Metal Maden, Sürtaş Maden ve Akkrom Maden San. Ve Tic. A.Ş.'nin konkordato kararında mahkemeden ek karar çıktı.

Habere göre Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Mehmet Sürücüoğlu’na ait Kromtaş Metal Maden San. Ve Tic. A.Ş., Sürtaş Maden San. Ve Tic. A.Ş. ve Akkrom Maden San. Ve Tic. A.Ş. olmak üzere üç şirket konkordato ilan etti.

Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesi, üç firma içinde borçları, alacakları, öz sermayesi, işletme durumu gibi bir çok konuyu değerlendirip bir yıllık talep edilen kalıcı konkordato hakkı için incelemelere başlamıştı.

Firmalara atanan komiser heyetleri de, süreci yakından izlemeye almıştı. Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesi, üç firma içinde geçici olarak verdiği üç aylık konkordatoya ek 2 Ekim’dan başlamak üzere iki ay daha süreci uzattı. Yapılacak incelemenin ardından mahkeme iki ay sonunda firmalar için nihai kararını verecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ