Turizmciler: Almanya yasağı kaldırmazsa gelecek sezona dayanamayız

Koronavirüs nedeniyle sezon açılışını bir türlü yapamayan turizmciler, Almanya’dan gelecek seyahat kısıtlamasının kaldırması haberini bekliyor. Almanya’nın kısıtlamayı kaldırmaması durumunda turizmciler sezonu açmadan kapatacak.


Almanya’nın Türkiye’ye seyahat kısıtlamasını bu ay ortasında kaldırmasını bekleyen turizmciler, bunun gerçekleşmemesi halinde 2021 Nisan ayına kadar birçok turizm firmasının dayanamayacağını dile getiriyor. Turizmciler, turistlere Kovid-19 testini devletin ücretsiz yapmasını talep ediyor.

GELECEK SEZONA KADAR KİMSE DAYANAMAZ


Cumhuriyet gazetesinden Bülent Ecevit’in haberine göre turizmci Hüseyin Baraner, “Kısıtlama kaldırılır ve temmuzda sezon açılırsa binlerce insanımız biraz para kazanır. Yoksa Nisan 2021’e kadar kim, nasıl dayanır” diye sordu. Turizmci  Baraner, “Almanların yüzde 60’ı yılın ikinci yarısından sonra seyahat etmek istiyor” diye konuştu.

TESTLERİ DEVLET PARASIZ YAPSIN

Avrupa’daki Türk tur operatörü Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur ise “Biz yolcumuzu sigorta da ettiriyoruz. Testini de para almadan yaptırıyoruz. Bunları devletimizin yaptırması gerekir” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ