'Torununa bakan büyükanneye maaş vaadine ne oldu'

Taşeron, EYT, 3600 gösterge, emeklilerde intibak gibi bir çok konuda seçim dönemlerinde verilen sözler seçim sonrası unutuldu. Torunana bakan büyükanneye maaş da aynı şekilde.
CHP Milletvekili  Ömet Fethi Gürer, AKP’nin her seçim öncesi farklı vaatlerde bulunup, seçimden sonra bu vaatlerini unuttuğunu dile getirdi. Torununa bakan büyükanneye her ay maaş verileceği açıklanan “Büyükanne Projesinin” de AKP’nin rafa kaldırdığı projelerden biri olduğunu belirtti.

2017’DE BAŞLADI 2018’DE UNUTULDU

Gürer, “İktidar, bunu alışkanlık haline getirdi; seçimden önce verdiği sözleri, seçimden sonra unutuyor” dedi. Gürer, 2017 yılında birkaç ilde pilot uygulama olarak hayata geçirilen ve 2018 yılında unutulan “Torununa bakan büyükanneye maaş projesinin” akıbetini sordu.


BU SEÇİMDEKİ VAATLERDE UNUTULACAK

Gürer, “İktidar, bunu alışkanlık haline getirdi. Her seçim öncesinde farklı projeler, değişik vaatler ortaya atıyorlar. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de AKP tarafından ortaya atılan yine farklı farklı proje ve vaatler havada uçuşuyor. Ancak her seçimden sonra olduğu gibi bu seçimden sonra da bu vaatler unutulacak” diye konuştu.

PİLOT UYGULAMADAN SONRA RAFA KALKTI

Gürer, “Projeye göre evinde 3 yaşından küçük olan torununa bakan büyükannelere her ay maaş verilecekti. Seçimden önce öyle bir algı oluşturdular ki, 81 milyon nüfusun tamamında bu proje uygulanacak diye açıklamalarda bulundular. Ancak, proje seçimden hemen sonra unutuldu. 6 bin kişi bir süre yararlandıktan sonra proje rafa kalktı” şeklinde konuştu.

VATANDAŞIN UMUTLARI İE OYNUYORLAR

Yurttaşların AKP’nin seçimlerden önce verdiği vaatleri “Gerçekleşmeyen ve gerçekleşmeyecek Vaatler” olarak değerlendirmeye başladığını ifade eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “AKP, söylediklerinde tutarlı olmalı, yapılmayacak işleri yapılıyormuş gibi göstermemeli. Vatandaşların umutlarıyla, duygularıyla oynamamalı” ifadelerini kullandı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ