Teknoloji devi Fujitsu 80 bin çalışanıyla evde çalışacak

Japon teknoloji şirketi Fujitsu, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ‘yeni normal’ kapsamında ülkedeki binalarının kapasitesini yarıya indirip evden çalışma sistemini kalıcı hale getireceğini açıkladı.
BBC’nin aktardığı haberde, Fujitsu ‘yeni çalışma yöntemiyle çalışanlarına daha güçlü, üretici, yaratıcı bir deneyim, müşterileri ve topluma da yeni değerler vaadinde’ bulunduklarını söyledi.

Şirket ayrıca, çalışanların evden, büyük kurumsal merkezden veya uydu ofisi aracılığıyla işlerine devam edebileceklerini belirtti.

​Şirket, ‘İş Hayat Değişimi’ adını verdiği programla, ülkedeki 80 bin çalışanına evden çalışma imkanı tanıyacak.


Twitter da Mayıs ayında çalışanlarının tercih etmeleri durumunda ‘sonsuza dek’ evlerinden çalışabileceklerini duyurmuştu.

Stony Brook Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Dijital Yenilik biriminde görevli Profesör Sree Sreenivasan, Twitter’ın bu kararının çalışma hayatı için ‘dönüm noktası olduğu’ yorumunu yapmıştı.

Bu ay başında Google ve Facebook da çalışanlarının yıl sonuna kadar evlerinden işlerine devam edebileceklerini açıklamıştı. Google önce bu uygulamanın 1 Haziran’a kadar geçerli olduğunu duyurmuş, daha sonra yedi ay uzatmıştı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ