​Sabahattin Önkibar: 23 Haziran sonrası IMF ile anlaşılacak, öncesinde talepler sunuldu

Sabahattin Önkibar, YouTube kanalındaki video analizlerinin sonuncusunda "mevcut muktedirler ve söyledikleri yalanlar" üzerine değerlendirmeler yaptı."Bakın çok eskiler değil son 1 ay içinde söylenen yalanlardan kesitler sunacağız" diyen Önkibar, "yargı reformunun IMF dayatmasının bir yansıması" olduğunu ileri sürüyor.


"23 Haziran sonrası IMF ile anlaşılacak, yeni yaptırımlar ve talepler konuşulacak" diyen Önkibar, "IMF para vermeden önce çeşitli taleplerde bulunur, Türkiye de ki yargı reformu hareketi IMF talebi, nedini ise Türk adaletine güvenmiyor, uluslararası sermaye de aynı şekilde. Yargı referandumu bir dayatma neticesidir" iddiasını öne sürüyor.

"İşsizlik ,enflasyon, döviz ve kur gelişmeleri IMF  ile anlaşılmazsa  karşımıza dağ gibi çıkacak" görüşünü dile getiren yazar, yalanlardan birinin de "Beka" söylemi olduğunu savunuyor.

Binali Yıldırım'ın Diyarbakır da "Kürdistan" demesini hatırlatan Önkibar, "Tüm bunları Ekrem İmamoğlu yapsaydı savcılar harekete geçer Ekrem İmamoğlu’nu terör ve teröristi övme suçundan kodese atardı" diyor.

Önkibar, üçüncü yalanın ise her seçim öncesi ısıtılan Kandil'e operasyon söylemi olduğunu dile getiriyor.


"Milliyetçi seçmene kandil istismarı, Güneydoğulu seçmene kürdistan istismarı" yorumu yapan yazar, "Bir parti başka parti için oy istiyorsa, yani MHP, AKP için oy istiyor ise MHP ye ne gerek var, MHP  kapansın, AKP de siyaset yapsın sayın Bahçeli" çağrısı yapıyor.

Öte yandan TÜİK verilerinin de gerçeği yansıtmadığını savunan Önkibar, "250 bin istihdam dedi damat, bırakın 250 bin iş imkanını 1 milyona yakın kişi işsiz kaldı son bir yılda" ifadesini kullanıyor. Koç gurubu ile ilgili mesele.

Koç gurubu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan Ekrem İmamoğlu'na uçak tahsisi meselesine de ayrı parantez açan Önkibar, "Parayı veren herkese o uçaklar tahsis ediliyor. Sayın Binali Yıldırım da o firmadan helikopter kiralamış. Çamur at izi kalsın. Strateji bu" tepkisini gösteriyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ