Piyasa uzmanı Geçer: Dolar 60 - 70 TL'ye çıkabilir

Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, Dolar/TL kuruna ilişkin çarpıcı tahminlerde bulundu.

Yaşanan yükselişlerin sebebini para politikalarına bağlayan Geçer, doların ulaşacağı pik seviyeyi verdi. 5 Nisan 1994 krizine dikkat çeken Geçer, Dolar/TL kurunun 60 - 70 liraya kadar yükselebileceğini söyledi.

Dolarda kırılma yaşanması durumunda 5 Nisan 1994 krizinin bir benzerinin tekrarlanacağına dikkat çeken Selçuk Geçer, sert bir piyasa ile karşılaşılabileceğini ifade etti. Doların 5 katına çıkabileceğini ifade eden Geçer, uygulanan politikaların yetersizliğini eleştirdi.


Uygulanan para politikalarıyla işlerin daha kötüye gittiğini vurgulayan Geçer, bu sürecin devam etmesi halinde 1994 krizinden daha kötü bir kriz yaşanabileceğini sözlerine ekledi. Peki 1994 krizi tekrar yaşanırsa ne olur? Geçer, doların 60 ila 70 lira kadar çıkabileceğini belirterek 5 katına çıkan bir dolar kuruyla karşılaşmamızın ihtimal dahilinde olduğunu sözlerine ekledi. Bedelin ağır olacağını ifade eden Geçer, " Bir an önce bu para politikalarıyla sürecin yönetilmesinden vazgeçilmek ve ekonominin gerçekleriyle yüzleşmek zorunda." yorumunda bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ