‘Özel kararnameyle’ Merkez Bankası’na seçildi! Çift maaş alacak

Eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çıkartılan kişiye özel kararname Merkez Bankası Meclisi üyeliğine seçildi.
Merkez Bankası başkanlığına Murat Çetinkaya’nın atanabilmesi için Merkez Bankası Kanunu’nun değiştirilmesinin ardından şimdi de Merkez Bankası Meclisi’ne atanacak bir öğretim üyesi için kişiye özel kararname çıkarıldı. Cumhurbaşkanı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle Merkez Bankası Banka Meclisi’ne devlet üniversitesinden atanacak öğretim üyesinin her iki görevi birlikte sürdürebilmesine yasal zemin sağlandı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Resmi Gazete’de dün yayımlanan kararnameyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi’ne devlet üniversitesinden atanacak öğretim üyesinin her iki görevi birlikte sürdürebilmesine yasal zemin sağlandı. Bu düzenlemenin ardından, eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu bugün Merkez Bankası’nın olağan genel kurulunda Banka Meclisi üyeliğine seçildi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü Teknoloji ve Sanayi İktisadi Ana Bilim Dalı’nda görevli olan Hobikoğlu hem Merkez Bankası’nda hem de üniversitedeki görevine devam edebilecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ