Otobüs firmaları faturayı vatandaşa kesti!

Pandemiye karşı alınan tedbirler kapsamında getirilen seyahat kısıtlaması bugün kalktı. Haftalardır ertelemek zorunda kaldıkları seyahatleri için otogara akın eden vatandaşlar bilet fiyatlarını görünce şok oldu.
Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Balıkesir’de yaşayan ailesinin yanına gittiğini ifade eden Buse Gülakın, “Burada yoğunluk çok fazla olduğu için internetten bilet almayı tercih ettim. Bilet fiyatları iki katı. Bilet bulmakta zorlandım. Ek seferler açıldı ondan alabildim ancak.” diye konuştu.

Seyahat yasağının kalkmasının ardından Ankara’ya gideceğini belirten Damla Gürsoy ise, “Bileti internet üzerinden aldım. Biraz pahalıya mal oldu. Az sefer var. İlk bulduğumuzu aldık. Sabahın bu saatine göre biraz yoğunluk var. İstanbul çıkışı önemi” dedi.

Araç kaptanı Birol Yıldız ise, “Seferlerimize başladık. Araçlarımız yarı kapasiteyle hizmet etmekte. Her koltukta birer kişi çapraz şekilde 50 kişilik bir araçta 25 kişi taşıyabiliyoruz. Yollarımızın maliyetleri çok yüksek. İzmir-İstanbul seferi yapan bir otobüs bin 100 lira köprü ve otoban parası veriyoruz. Yakıt fiyatlarımız baya yüksek. Fiyatlarımızda araçlara ve firmalara çok bir şey kalmıyor. Ulaştırma Bakanlığımızın belirlemiş olduğu tarife üzerinden seyahat ettiriyoruz. Fiyatlandırmayı o şekilde yapıyoruz.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ