Moda devi, su şişesini 34 bin TL’ye sattı: Stoklar tükendi

Dünyaca ünlü moda devi Chanel’in 4 bin 410 sterline (yaklaşık 34 bin TL) satmaya başladığı su şişesi kısa sürede satıldı, ürün stoklarda kalmadı.

Lüks markanın Bond Street’teki amiral mağazası ürünün stoklarında kalmadığını açıkladı. Markanın Chelsea’deki mağazası ise satın alınabilecek sadece bir şişenin kaldığını belirtti.

Su şişesi, altın sarısı zincirden oluşan tutma yeri ve markanın iç içe geçmiş logosunun bulunduğu kuzu derisinden kılıfla tamamlanıyor.


İlk kez kasım ayında internet üzerinden satışa sunulan su şişesi, yakın bir tarihte de Birleşik Krallık’a geldi. Ancak 34 bin TL’lik su şişesi kısa sürede kapış kapış gitti. 

Amerikalı şarkıcı-söz yazarı Maggie Rogers, geçen hafta Grammy Ödülleri’nde kırmızı halıda söz konusu şişeyle görüldü. Rogers, gazetecilere “Sürdürülebilirlik benim için gerçekten önemli bir şey” dedi.

Chanel ilk su şisesini 1994’te satışa sunmuştu. Bu şişeyi Claudia Schiffer ve Carla Bruni tasarlamıştı. Bugünlerde 1994 yılına ait orijinal kılıf internetteki lüks perakende satış sitelerinden 8 bin 500 dolara (yaklaşık 50 bin TL) alınabiliyor. Ancak altın rengi şişesi satışa dahil değil.

Bugüne kadar satılan en pahalı şişe, 45 bin sterlinlik (yaklaşık 350 bin TL) fiyatıyla Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani’ye ait olmasıyla biliniyor.

Chanel’in modelinden farklı olarak bu şişede Fransa, Fiji ve İzlanda’dan gelen ve “altın tozu” serpiştirilmiş su bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ