İmamoğlu’ndan ‘maliyet’ gerekçeli ulaşım zammı açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, megakentte ulaşıma yapılan yüzde 35’lik zamma dair açıklamalarda bulundu. “İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim” dedi.


İstanbul’da ulaşıma dönük yüzde 35’lik zam sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşı artışa yönelik tepkisi sebebiyle haklı bulduğunu belirtti.

TEPKİ GÖSTERMEK VATANDAŞIN HAKKI


“Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bu hakkı. Çünkü, bugün Türkiye’de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız ” dedi.

Ulaşıma Mayıs 2017’den bu yana zam yapılmadığını ifade eden İmamoğlu, “Ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok” diye konuştu.

ŞU AN YAPILAN HİZMETİ SÜRDÜRME ÇABASI

Yakıt zammını nazara veren İBB Başkanı, şunları söyledi: “Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizi şu an yaptığımız; hizmetimizi sürdürebilme çabası.”

MALİYETLERİN ALTINDA ZAM YAPTIK

Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili şu noktalara da değindi:

– Vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü inanın maliyetlerin çok çok altında kalan bir zam yaptık diyebilirim. Yoksa, bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.

ÖNCEKİ ZAMLARI ISKALAMALARINA ÜZÜLÜYORUM

– Trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Çünkü niye gülümsüyorum? Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus üzerinden, daha önceki zamları ıskalamaları ve bunun üzerinden siyaset yapmalarına üzülüyorum. Biraz da gülümsüyorum açıkçası. Ama halkımız, her yapılan zamma tepki göstermekte haklı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ