Hayat pahalılığını protesto için sokağa çıkan halka polis saldırdı

Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında rekor değer kaybının ardından halk, ekonomideki kötü gidiş ve hayat pahalılığını protesto etmek için sokağa döküldü.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Salı günü kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi üzerine dolar/TL yükselişini sürdürüyor.

TL’nin dolar ve euro karşısında rekor düzeyde değer yitirmesi üzerine Çarşamba akşaı da yurdun birçok yerinde protestolar sürdü. Sokağa çıkan vatandaşlar “hükümet istifa” ve “AKP istifa” sloganı attı.

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, “Bu iktidara, bu düzene mecbur değiliz” çağrısıyla Kadıköy’de bulunan Boğa Heykeli’nde basın açıklaması düzenlemek için bir araya geldi.


Polis, Kadıköy Bahariye’de toplanan kitleye müdahale etti. Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı. Polis, basın emekçilerinin görüntü almasına engel oldu.

Şişli’de de eylem yapmak isteyen halka polis müdahalesi gerçekleşti, 8 yurttaş gözaltına alındı.

Ankara’da Mamak Mutlu Mahallesi’nde “Geçinemiyoruz” yazan pankartla sokağa çıkanlar “Hükümet istifa” sloganlarıyla yürüdü. Sokağa çıkanlara polis saldırdı. 6 kişi gözaltına alındı.

Kampüste toplanan ODTÜ öğrencileri de hükümeti protesto etti.

Mersin, Samsun ve daha bir çok iloe yapılan eylemlerde de “hükümet istifa” sloganları atıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ