Firari Galip Öztürk borsa spekülasyonuyla ortaya çıktı

Gürcisitan'ın Batum kentinde olduğu öne sürülen firari Galip Öztürk ve ekibinin elindeki hisse senetlerini çıkarmak için özellikle İŞ Finansal Kiralama ve Tukas hisselerinde fiyat hareketliliği gerçekleştirdiği konuşuluyor.


Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve bu sebeple Türkiye dışına kaçan Galip Öztürk, Borsa İstanbul’da bazı hisse senetlerinde manüpilatif işlemlerde bulunduğu belirtiliyor.

Gürcistan’ın Batum kentinde olduğu öne sürülen firari Galip Öztürk ve ekibinin elindeki hisse senetlerini çıkarmak için özellikle İŞ Finansal Kiralama (ISFIN) ve Tukas hisselerinde fiyat hareketliliği gerçekleştirdiği konuşuluyor. Bir süreden beri söz konusu hisse senetlerindeki olağandışı fiyat oynaklığı dikkat çekiyordu. Operasyonun borsanın en çok brüt takas uygulanan ve tedbir getirilen hisselerinden biri olan ISFIN’de olması Bist İstanbul yönetiminin manipülasyonu seyrettiğini ve olaya müdahalede isteksiz davrandığını gösteriyor.


METRO holdingin sahibi Galip Öztürk’ün Metro hisseleri dahil bu zamana kadar onlarca hissede operasyon yaptığı biliniyor. Uzmanlar ise yatırımcılara dikkatli ol çağrısı yaparken bu dönemde özellikle ISFIN ve TUKAS hisselerinden uzak durmalarını öneriyor.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ