Feribot şirketi battı, yolcular mağdur oldu: 'Mehterle başladı, iflasla son buldu'

Ekonomik krizin etkisiyle konkordato ve iflas ilan eden şirketlere her gün bir yenisi ekleniyor. İflas eden şirketler ise geride yüzlerce mağdur çalışan ve müşteri bırakıyor.
İzmir Çeşme ile Atina'nın Lavrion Limanı arasında 30 Haziran’da mehterli törenle başlatılan ancak 15 gün sonra durdurulduğu açıklanan feribot seferleri, yurttaşları mağdur etti.

55 euro'odan başlayan fiyatlarla bilet alan yurttaşlara şirketin battığı, para iadesi yapılamayacağı mesajı gönderildi.

Daha önce seferlerin teknik nedenlerle durduğunu ve 55 euro'dan başlayan bilet fiyatlarını iade edeceğini açıklayan firma, bu kez battığını ve paraları ödeyemeyeceğini duyurdu. Mağdur yolcular ise açılışını devlet görevlilerinin yaptığı seferlerle ilgili yaşananlara isyan etti.


Son Kale İzmir gazetesinden Mustafa Akbaş’ın haberine göre, 192 metre boyunda, 361 yolcu ile 500 otomobil ve 90 TIR kapasiteli “Aegean Seaways” adlı lüks feribotla başlayan seferler, 15 gün sonra durdu.

Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği adlı firma, Çeşme ile Atina’nın Lavrion Limanı arasındaki mesafeyi yedi saatte kat edecek, günde karşılıklı birer kez yapılacak seferlerin "teknik nedenlerle" durduğunu, yolcuların paralarının iade edileceğini açıkladı. Ancak, 55 euro'dan başlayan fiyatlarla biletlerini günler öncesinden alıp tatil programlarını yapan ve sefer iptalinden dolayı mağdur olan yüzlerce kişi, önceki gün firmadan yapılan duyuru ile ikinci kez sarsıldı.

Daha önce biletlerini iade edeceğini açıklayan firma bu kez, battığını ve paraları ödeyemeyeceğini bildirdi. Aegean seaways tarafından, mağdur yolculara Türkçe ve İngilizce olarak yollanan mesajda, şu ifadelere yer verdi:

"30 Haziran 2019 tarihi itibariyle başlattığımız Lavrion- Çeşme feribot hattımızda, kapasite yetersizliği nedeniyle oluşan zarar karşılanamaz boyutlara geldiğinden, seferler sonlandırılmış ve şirket tasfiye sürecine girmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyrulur. Bilet iadeleri için lütfen kullandığınız kartın bankasına müracaat ediniz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ