Erdoğan'a abartı gelebilir: Çaresiz işportacı organını satılığa çıkardı

'Eve ekmek götüremiyoruz' şikayetlerinin inandırıcı bulunmadığı Erdoğan Türkiyesi'nde, bir işportacı geçim sıkıntısı nedeniyle organını satılığa çıkardı.

Denizli’de Hüseyin Çetinkaya isimli işportacı cezaevinden çıktıktan sonra yaşadığı geçim sıkıntısı nedeniyle organını satılığa çıkarttı.

İşportacılık yaptığı için tutuklanıp 28 gün Çanakkale Cezaevi’nde kaldığını söyleyen Çetinkaya, yaklaşık 6 ay önce pandemi nedeniyle tahliye edildi.


BirGün'ün aktardığına göre, cezaevinden çıktıktan sonra iş bulamayan Çetinkaya, ekonomik zorluklara daha fazla dayanamadı.

"SİGORTALI BİR İŞ BULAMIYORUM"

Geçim sıkıntısı yüzünden yaşamını sürdüremediğini belirten Çetinkaya, BirGün’e konuştu. “Ben ne iş yapacağım?” diye soran Çetinkaya, şunları dile getirdi:

“Evde yaşlı annem, babam ve hasta kardeşim var. Beni koronavirüs nedeniyle tahliye ettiler ama geçimimi sağlayacak işim yok. Aileme bakmakla yükümlüyüm. Sigortalı bir iş bulamıyorum. Geçimimi işportacılıktan sağlıyorum. Fakat işportacılık yaptığım için de ceza alıyorum. Bizleri cezaevinden tahliye ediyorlar ama destek olmuyorlar. Ben de sigortalı işim olsun isterim ama iş yok. Artık son çare organlarımı satışa çıkardım.”

Daha önce pek çok kez iş başvurusunda bulunduğunu aktaran Çetinkaya, “Evde beni bekleyen ailem var. Valiliğe yazı yazdım. Ancak kimse destek olmuyor” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ