Diyanet’ten ‘ucuza pazar alışverişi’ tavsiyeleri

Dev bütçesiyle tartışmaların odağında olan Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlara daha tasarruflu pazar alışverişi yapmaları için tavsiyelerde bulundu.
Diyanet’in yayınladığı “Aile” dergisinde "Tasarruflu pazar alışverişi nasıl yapılır?" başlıklı yazıda "Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin" önerisi yer aldı.


“Tüm pazarı gezip fiyatları öğrenin” gibi önerilerde bulunan Diyanet’in vatandaşlar için tavsiyeleri şu şekilde:

“Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste yapmalı ve listenize sadık kalmalısınız. Pazar alışverişinin altın kurallarından biri de tüm fiyatlara göz atmaktır. Eğer tüm pazar alanını gezip fiyatlara hâkim olursanız en uygun alışverişi yapmış olursunuz.

Akşama doğru ürünlerin fiyatı düşeceğinden akşam pazarını değerlendirebilir, daha az masrafla daha çok alışveriş yapabilirsiniz.

Aynı pazarcının tezgâhından düzenli olarak alışveriş yaptığınız takdirde pazarcı taze ve kaliteli ürünlerini seçip size uygun bir fiyata verecektir.

Ürünleri taşırken hem alışveriş yapmak hem de poşetlere hakim olmak oldukça güç olduğundan bir pazar arabası edinip çok daha konforlu bir alışveriş yapabilirsiniz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ