​Direnişteki İnşaat-İş yönetici ve üyelerine gözaltı

Türkiye'de işçilere yönelik baskılar da bitmek bilmiyor. İşten atılan işçilerin haklarını almak için verdiği mücadele de polisin baskısıyla karşılaşıyor. Bunun son örneği İstanbul'da yaşandı.
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatı işçilerinin eylemine Taş Yapı’nın Altunzade binası önünde müdahale edildi.

Taş Yapı’nın yüklenici firma olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi işçilerin ödenmeyen mesai, asgari geçim indirimi ve ihbar tazminatları için başlattığı eylemi ikinci gününde devam ediyordu. 

Gün içinde sendiki yöneticilerileri ve işçiler şantiye önündeki eylemin yanı sıra Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkezi önünde de eylem yapmak istediler.


Taş Yapı'nın Altunzade'deki ana firmasının önündeki eyleme önce özel güvenlik müdahale etmek istedi. Eylemde ısrarlı davranan işçi ve sendikacılara firma yöneticilerinin çağırdığı polis müdahale etti. İki sendika yöneticisi ve iki üyesi gözaltına alındı.

Artı Gerçek'te yer alan habere göre, gözaltına alınan isimlerin Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Ramazan Yıldız ve Halil Cihan Özbilen olduğu öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ