Bir konkordato daha: 65 yıllık şirket konkordato ilan etti

ABD ile patlak veren yaptırım krizinin ardından TL'nin aşırı değer kaybetmesi şirketlerin kabusu haline gelmişti. Krizin tırmanmasıyla şirketler çıkışı konkordatoda aradı. Binlerce şirket konkordato ilan etti.


Birçok şirket için ise konkordato da yetmedi, konkordatoları iflas ilanları takip etti. Kriz derinleşerek devam ediyor ve her geçen gün iflas ve konkordato ilan eden şirketlere bir yenisi ekleniyor.

Yerel Balıkesirim sitesinin haberine göre temelleri 65 yıl önce atılan ve sektöründe Türkiye'nin önde gelen dev firması mahkemeye başvurarak konkordato istedi.


Habere göre uzun yıllar vergi rekortmenleri listesinin ilk sıralarında yer alan kuruluşun içerisindeki ekonomik darboğazı aşmak amacıyla konkordato başvurusu yapması, iş dünyasında yankı buldu.

Balıkesir Sanayi Odası’nın eski başkanı Ahmet Kula’nın şirketi Kula Gıda için konkordato istediği belirtildi.

Üç aylık geçici mühlet kararı verilen şirket için iki ay daha ek süre verilmesi kararlaştırıldı. Kula Gıda Kombinaları AŞ, yaşadığı mali darboğazı aşamayınca mahkemeye başvurdu. Balıkesir Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davada şirkete yönelik konkordato kararı verilmesi talep edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ