Bir dev şirket daha konkordato ilan etti: 300 bayisi vardı!

Ekonomik krizin etkisiyle binlerce şirket konkordato ve iflas ilan etmişti. Neredeyse her gün şirketlerden konkordato ilanı haberi geliyor.
Krizin etkilediği sektörlerden biri de mobilya. Türkiye genelinde 300 bayisi bulunan Kayserili Boldera Mobilya konkordato talep etti.

Mahkeme, mali sıkıntı yaşayan şirkete üç aylık mühlet verdi, komiser ataması yaptı. Yarım asırlık şirketin ürünleri Türkiye genelindeki 300 bayide satılıyor. Şirket 22 ülkeye de ihracat yapıyor.

Mahkeme, tabeli karara bağlamak için 10 Temmuz 2019 tarihinden itibaren üç aylık süre vererek şirkete üç kişilik geçici konkordato komiser heyeti atadı. Komiser heyetinde mali müşavir Melih Orçan, hukukçu Gökhan Şahan ve işletmeci Veli Akel bulunuyor. Konkordato talebi ile ilgili karar 30 Eylül 2019'da verilecek.


Boldera'nın Kayseri'deki fabrikasında Temmuz ayında 200 işçinin işlerine son verileceği söylentisi çıkmıştı. Boldera’da yaşanan süreci işçiler, “Kapanırsa 200’ün üzerinde işsiz kalacak. Kapanacağı konuşuluyor. İflas gerçekten mi, yoksa patronun aldatmacası mı bilemiyoruz. Ama durum kötü” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ